X

بخش بالایی وب سایت شمامل ، جستجو ، منوی اصلی و هدر

بخش میانی

محتوی نوشتاری

افزایش قد کودکان با حجامت در دوران بارداری

   در طب سنتی برای درمان بیماری های مختلف روش های مختلفی وجود دارد از جمله برای افزایش قد پیشنهاد می کنند که مادر باردار در ماه 5 حجامت انجام دهد . این حجامت مادر می تواند در افزایش قد و مقاومت بدن جنین تاثیر داشته و از گرفتن زردی کودک بعد از بدو تولد نیز جلوگیری خواهد کرد . البته این حجامت باید بسته به نوع سیستم بدن فرد انجام گرفته و حتما باید زمانی این حجامت صورت بگیرد که بدن به آن نیاز داشته باشد . به عنوان نمونه اگر فردی دچار مشکل کم خونی است باید هنگام حجامت شرایط جسمی خود را در نظر گرفته و با مشورت پزشک طب سنتی این کار را انجام دهد .

پزشکان طب سنت معتقدند که در فصل بهار و پاییز بهترین زمان برای انجام حجامت بوده و برای افراد سالم نیز توصیه می کنند که سالی یکبار این عمل را انجام دهند . به این دلیل این که در این فصل شدت سرما و گرما زیاد نبوده و هوا معتدل تر بوده به همین منظور انجام دادن حجامت مناسب تر از فصل های دیگر است . البته می توان در فصل های دیگر حجامت انجام داد ولی چون با حجامت کردن در فرد احساس خشکی و گرمی به وجود می آید بهتر است تابستان یا زمستان نباشد . البته به غیر از رعایت فصل در حجامت باید ماه های قمری را هم در نظر بگیریم که بهتر است در نیمه دوم ماه قمری حجامت انجام شود . در ضمن این حجامت می تواند برای بیماری هایی مانند میگرن ، فشار خون ، چربی خون ، بیماری‌های پوستی ، سنگ کلیه ، سوء هاضمه ، خارش بدن و ... مفید باشد  . البته این حجامت کردن به هیچ وجه عوارض خطرناکی که معمولا با مصرف داروهای شیمیایی ممکن است فرد به آن مبتلا شود را ندارد . در کل می توانم به شما بگویم که با انجام دادن حجامت بدن شما پاکسازی شده و تمام سموم از بدنتان دفع می شود .

حجامت شرق تهران که توسط دکتر ترابی پزشک طب سنتی شرق تهران به طور کاملا حرفه ای انجام می شود. یکی دیگر از راه های کمک به  افزایش قد می باشد.

* بهترین سن حجامت از دیدگاه طب سنتی

به باور غلط برخی افراد که حجامت فقط باید در سنین بالا صورت بگیرد ولی پزشکان طب سنتی معتقدند که بالای 2 سال انجام حجامت برای کودکان بلامانع است . ولی در مواردی هم در طب سنتی مشاهده شده که افرادی بودند که حتی از سن رشد استخوانهایشان گذشته بود ولی با حجامت کردن تاثیر مثبتی در افزایش قد خود داشتند .

 * منع سن حجامت از دیدگاه طب سنتی

 به دلیل اینکه با بالا رفتن سن مزاج افراد رو به سردی می رود به همین خاطر بالای سن 60 سال را پزشکان طب سنتی حجامت را برایشان منع می کنند . تفاوتی که در طب سنتی با غیر سنتی دارد این بوده که در سنتی درمان بر اساس بیماری نبوده بلکه بر اساس فرد بیمار است یعنی در سنتی بیمار محور می باشد . در ضمن بر طبق آزمایشات متعدد در این زمینه پزشکان به این نتیجه رسیدند که با برطرف کردن یبوست و اشتهای کودکان می توان به تکامل رشد قدی آنها کمک کرد .

 

در پایان بهتر است بعد از حجامت در نواحی رشد قدی، ماساژ با روغن های گیاهی از شست پا و دست به سمت قلب برای نتیجه بهتر انجام شود .

 

 

 

 

 

بالا